Budrumas, lankstumas, kūrybiškumas, įtaka, efektyvus laiko išnaudojimas
ir didesnis pasitenkinimas – skamba gerai? Tai slypi Tikrajame AŠ.

Realybė dažniausiai yra ne tokia patogi ir struktūriška, labiau chaotiška ir paradoksali, nei mums norėtųsi. Netikėtumai, kompleksiškumas ir nuolatiniai pokyčiai – tai yra gyvenimo realybė. Joje sėkmingai funkcionuoti įmanoma atvirai matant kas vyksta ir pasirenkant eiti taip toli kiek aš galiu su tuo ką turiu – su tuo, kas dabar esu. Tuo tarpu, dauguma mūsų turime išsiugdę įvairių strategijų vengiant emocinio diskomforto (einu kol esu savo „saugioje” zonoje), įsivaizduojant, kad taip kontroliuojame situaciją. Tačiau tokiu atveju “užsikoncervuojame“ – nustojame augti ir tobulėti, ir užgniaužiame savo Tikrąjį AŠ, kol galiausiai nebesuspėjame su tikrove.

Tikrasis AŠ – tai asmeninis procesas, kurio metu per pažinimą ir įsisąmoninimą sukuri save iš naujo. Kiekvienam šis procesas yra skirtingas: vieniems jis prasideda prieš baigiantis gyvenimui, kitiems ištikus krizei, o kai kuriems susitikus studijoje, kurioje saugu pradėti šį procesą. Kai saugu panerti giliau į savo naudojamas strategijas atpažįstant savo baimes ir norą kontroliuoti, gali paeksperimentuoti nustoti vengti ir blokuoti savo energiją. Tai lyg įjungus šviesą po ilgo laiko vaikštinėjimo patamsyje nerandant tau svarbių dalykų.

Tikrasis AŠ mato realybę be filtrų, neiškreiptą, plačiame kontekste. Kitus žmones traukia Tikrasis AŠ, nes jis sugeba suteikti autentišką dėmesį. O visa tai turi didžiulę įtaką gyvenimo kokybei – ji neišvengiamai gerėja.

Verta įsidėmėti, tobulėjant biotechnologijoms ir kompiuterių gebėjimui mokytis, manipuliuoti giliausiomis žmonių emocijomis ir troškimais tampa vis lengviau, t.y. „nulaužti jūsų asmeninę operacinę sistemą” tapo kaip niekad lengva ir tai jau vyksta. Todėl savo asmeniniam efektyvumui ir gyvybingumui užtikrinti būtina pažinti save anksčiau nei algoritmai, beje ne tik virtualioje erdvėje, bet ir gyvai visuomenėje.

Asmeniškai tu nieko neprivalai, bet gali nuspręsti išmokti kaip mokytis iš naujo – kaip pastebėti savo mąstymo filtrus, paleisti įsisenėjusias klaidingas mintis ir pažinti iš naujo, kadangi tik taip pavyks suvokti, kad “klaidžioji saviapgaulės ratais“ ir palaipsniui taps aišku, ką ir kaip pasirinkti, siekiant asmeninės gerovės. Tai yra kiekvieno mūsų asmeninė atsakomybė, su kuria pakeliui atsiskleidžia autentiška Tikrojo AŠ laisvė ir galia.

Tikrajam AŠ atsiskleisti būtinas saugus santykis. Kai esi tokiuose santykiuose, tuomet gali pradėti tyrinėti savo ryšį su tikrove, o tai greičiausias kelias mokytis, pažinti ir transformuoti save. Pradėkime?