Kokiose situacijose gyvenime jautėtės kupini energijos, 100 proc. įsitraukę?
Į ką tomis akimirkomis buvote susitelkę – į save ar į kažką daugiau nei aš?

Dėmesys skatina ir formuoja viską, ką darome – kaip bendraujame su kitais ir kaip elgiamės kiekvieną akimirką ir situaciją, ir net kaip mąstome. Kuomet dėmesys nukreiptas į save, žmogus mąsto apie tai, ko jam reikia iš kitų, kad pasiektų savo tikslus. Jam pirmiausia rūpi kitų įtaka jam, o ne jo įtaka kitiems. Kai esame sutelkę dėmesį į save, o ne į savo poveikį kitiems, daug veiklos ir pastangų iššvaistome nesukurdami vertės, kadangi stipriai apribojame savo mąstymą ir įtakos zoną.

Vadovavime bene svarbiausia yra matyti anapus savęs, o tam naudinga pažvelgti į vidų, kad suvoktum, kaip esi susijęs su tuo, kas yra išorėje. Nelaukite kol kas nors pasikeis. Svarbiausias žingsnis keisti savo požiūrį ir mąstymą nepaisant to keičia aplinkiniai ar ne.

Sėkmingi vadovai sugeba nukreipti savo dėmesį nuo savęs į kitus, kad pamatytų ir suvoktų tikruosius žmonių gebėjimus ir galimybes. Darbuotojams patinka tokie vadovai, nes su jais jie jaučiasi matomi ir svarbūs. Tokie vadovai sukuria aplinką, skatinančią jų darbuotojus prisiimti atsakomybę ieškant atsakymų į iššūkius, su kuriais jie susiduria ar kuriuos pastebi savo darbinėje aplinkoje.

Vadovo vaidmuo nėra kontroliuoti ir pačiam rasti visus sprendimus iškilusioms problemoms, jo vaidmuo yra efektyviai koordinuoti žmones įdarbinant jų mąstymą ir potencialą, kad jie galvotų apie savo vaidmenį, kaip jį atlikti ir atliktų jį. O tam kritiškai svarbu, kad darbuotojas būtų įsitraukęs. Įsitraukimą užtikrinti pavyks, kai darbuotojas matys prasmę savo veikloje, kai pasitikės savo kolegomis ir vadovu, kai bus balanse tarp iššūkių ir saugumo, kai jausis įvertintas, kai atsiskleis ir augs. Tuo ir yra svarbus vadovo vaidmuo, juk, jeigu visa tai darbuotojui pavyktų realizuoti pačiam, jis neitų dirbti samdomo darbo. Net kai vadovas turi talentingus ir savarankiškus darbuotojus, jis turi vadovauti, t.y. turi skirti darbuotojui dėmesio, įsiklausyti į jį ir bendrauti padedant jam augti.

Jeigu norite, kad jūsų komandoje dirbtų talentingi darbuotojai, jums teks įvertinti savo santykius su jais. Atminkite – talentas suteikia neribotų pasirinkimo galimybių. Padarykite taip, kad talentingi darbuotojai pasirinktų būtent jus.